Akce při T.J. Sokol Šakvice

Sokolský ples

I v letošním roce jsme se rozhodli, udělat obnovený sokolský ples, díky kterému by se nám podařilo přivést nové finanční prostředky do sokolské „kasy“. Samozřejmě jsme tímto chtěli navázat na dlouholetou přerušenou tradici sokolských plesů, za účelem zviditelnit sokol a získat tak finanční prostředky na podporu sportu. Ples proběhl 18. února tohoto roku a k tanci a poslechu hrála dechová hudba Túfaranka ze Šakvic. Pro úspěšné konání plesu, bylo zapotřebí zařídit spoustu věcí, od oslovení kapely, až po shromáždění tomboly. Díky aktivitě mnoha členů a ochotě sponzorů se nám podařilo shromáždit tombolu o počtu 250 cen + 20 cen v hlavní tombole, která byla v celkové hodnotě přibližně 90 000 Kč. Mezi hlavními cenami se objevila televize, autolednička, vysavač a jiné hodnotné ceny, tímto ještě jednou děkujeme všem členům, kteří nám pomohli s organizací plesu a všem sponzorům za přispění do tombole, díky které jsme mohli uspořádat tuto akci.

Turnaj ulic ve fotbálku

Již tradičně se místní fotbaloví nadšenci utkávají na turnaji ulic v letním období. Jak název turnaje napovídá, utkají se jednotlivé ulice v několika zápasech, které jsou hrané na půlce hřiště. Turnaj je doplněn o soutěže pro děti, hasičský útok a samozřejmě nechybí ani velký výběr občerstvení. Neváhejte a příjde si zahrát nebo se jen pobavit, posedět a užít si příjemné odpoledne.

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Zpestření vánočního období nabízí všem místním i přespolním vánoční turnaj ve stolním tenise. Každoročně se ho zúčastní okolo 20 účastníků, kteří se mezi sebou poperou o vítěžství. Akce se účastní "profesionální" hráči, kteří bojují v okresních soutěžích, ale také amatéři, kteří mnohdy příjemně překvapí. Neváhejte a příjďte na další ročník turnaje, který se uskuteční 25. 12. 2017.

Vánoční turnaj v Šakvickém mini florbalu

V zimních měsících probíhá v naší sokolovně řada sportovních aktivit a jednou z nich je také florbal. Tato hra se stala v poslední době velmi populární a jinak tomu není ani u nás. My ho hrajeme na malé branky tři proti třem bez brankářů (se střídáním v případě většího počtu hráčů), protože to velikost hřiště jinak nedovoluje. Scházíme se dvakrát týdně převážně v úterky a středy v čase cca 19:00 - 21:00 hod. a budeme jedině rádi, když se budete chtít také připojit. Na konci roku probíhá už tradiční Vánoční turnaj v Šakvickém mini florbalu, kterého se zúčastnilo 26 hráčů a hráček. Takový počet jsme vážně nečekali. Jsme rádi, že se nás sešlo tolik a věříme, že jste si to všichni užili. Nejdůležitější je, že všichni odcházeli maximálně s modřinami, ale jinak zdraví. A kdo vyhrál? To je přece jedno, hlavní je, že jsme vyběhali chlebíčky a cukroví ne?

Výšlap na Palavu

Již tradiční akcí před koncem roku se stává společný Výstup na Palavu. Akce se zahajuje společným srazem před sokolovnou a následuej přesun vlastními auty do Pavlova. Tam uděláme již tradiční hromadnou fotku a rychle se vydáme na výšlap. V úvodu výstupu nás čeká prudké stoupání ke zřícenině Dívčí hrady, kde následuje odpočinek a pestré občerstvení. Po doplnění sil se pokračuje stezkou po Pálavě až k dalšímu záchytnému bodu „bouda u studánky“, kde dojde opět k doplnění sil. Zde se následně dohodneme zda-li se zpáteční cestou půjde směrem okolo Horních Věstonic nebo Klentnice. Po návratu cca okolo 15:00 hod. se sejdeme v sokolovně, kde probíhá degustace vynikajících gulášů od našich členů. V loňském roce se nám sešlo cca 10 druhů gulášů, za což bychom chtěli všem kuchařům a kuchařkám moc poděkovat. Tímto, ale den nekončí a pokračuje se ve společné zábavě, ať už stolním tenisem, fotbalem, debatou nebo společenskými hrami jako např. Aktivity, poker, karty aj.

Podpora akcí jiných spolků a plány do budoucna

V roce 2017 stejně jako v letech minulých chceme podporovat šakvické hody poskytnutím sokolských prostor zdarma.
Spoluúčast s klubem maminek, sdružení Akce v Šakvicích při konání akcí pro děti např. den dětí, mikulášský den aj.
Nadále modernizovat sokolovnu - zejména dovybavit kuchyňku. Již nyní se nám množí žádosti o pronájem sokolovny na oslavy narozenin a jiné soukromé akce.