Fotbal - mladší žáci

Výsledky a rozpis zápasů - žáci

Aktualizováno 15. 4. 2017 - zpráva z valné hromady

Průběh roku 2016 vyhodnotili trenéři nejmladších fotbalistů jako velice zdařilý. Navzdory jarní části, kdy se mladí fotbalisté potýkali s neúspěchem ve skupině Okresního přeboru mladších žáků, se opětovně našli v podzimní části ročníku 2016/2017 v nové soutěžní skupině Okresního přeboru mladších přípravek skupiny D. Přechod do nové skupiny byl z pohledu trenérů nezbytný i za cenu, že se dané soutěže nemohli již účastnit starší fotbalisté, kteří by rádi pokračovali v jejich oblíbené činnosti. Ti se budou bohužel muset věnovat svému koníčku v jiném fotbalovém klubu a doufejme, že je v tom rodiče podpoří. Pro podzimní část se soupeři nejmladších fotbalistů Šakvic staly kluby Horních Bojanovic, Šitbořic, Velkých Bílovic, Ivaně, Bořetic a Hrušek. Hrací doba dané skupiny je 4 x 14 minut a hraje se v počtu 4+1 hráč. Podzimní části se účastnilo celkem 9 fotbalistů a bylo odehráno celkem 6 zápasů, kdy fotbalisté 5 nekompromisně zvítězili a pouze 1x remízovali. Celkem fotbalisté nastříleli 51 gólů a dostali 35 gólů. Nejlepším střelcem se stal Antonín Winter, který nastřílel 20 gólů. Závěrem lze jen podotknout, že se mladí fotbalisté zápas od zápasu zlepšují a to je také znát na jejich současných výsledcích. Pro samotné trenéry není v současné době důležité samotné vítězství, ale fakt, že mají děti radost ze hry. I když vítězství patří přirozeně ke každému sportu a stává se jeho hnací silou, jsme všichni přesvědčeni, že pokud jsou děti šťastné a těší je hra, je to naše a především jejich největší vítězství.

Fotbal - muži

Výsledky a rozpis zápasů - Mužstvo

Aktualizováno 15. 4. 2017 - zpráva z valné hromady

Oddíl kopané v Šakvicích se skládá ze dvou družstev – z mužů a z přípravky. Družstvo mužů hraje třetím rokem III. Třídu okresní soutěže ve skupině A. V podzimní části sezóny jsme dokázali uhrát 18 bodů, což je o 4 více než v předchozím podzimu. Nyní nám tedy patří 7. příčka ze 14 týmů. Pevně věříme, že i v zúženém kádru se bude náš tým statečně prát s mužstvy, které jsou již tradičními účastníky třetí třídy a mají mnohem více zkušeností. V mnohých zápasech jsme měli herní převahu, ale nedokázali jsme zachovat chladnou hlavu a proměnit vyložené šance a zvítězit. Jarní část soutěže bude velmi náročná a složitá také z toho důvodu, že bodové rozestupy mezi jednotlivými týmy jsou velmi malé. Vždyť poslední tým na naši pozici ztrácí pouze 7 bodů a my naopak ztrácíme jen 8 bodů na třetí pozici. Pro úspěšnou jarní část soutěže je vždy velmi důležitá zimní příprava. Proto jsme ji zahájili velmi brzy, ale bohužel většinu hráčů z týmu provázely různé virózy a nachlazení, a tak jsme se scházeli v menším počtu než bychom chtěli. I přesto jsme jezdili každé úterý na tréninky do haly ZŠ Komenského v Hustopečích a také se scházeli na umělé trávě v Šakvicích. Do dnešního dne jsme sehráli několik přátelských utkání. Dvakrát jsme porazili tým Pavlova na umělé trávě v Zaječí. Podařilo se nám zdolat také tým Popic, se kterým jsme otočili nepříznivý stav 2:0 a nakonec jsme zvítězili 4:2. Další dva zápasy jsme prohráli – první přátelské utkání s týmem Staroviček a zatím poslední s týmem Vrbice. V šakvickém fotbalu je aktuálně zaregistrováno 36 aktivních hráčů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili brigád na hřišti, kde ač se to mnohdy nezdá zvenčí, je každý rok hodně práce. Dále bych chtěl poděkovat těm, kteří se podílí na fungování oddílu kopané v Šakvících. Věřím, že výkony a výsledky všech našich týmů nám všem budou dělat radost a budeme se společně všichni bavit fotbalem.